Projekt Mrkvičkova

V souvislosti s povolením stavby v Laudově ulici je zajímavé srovnání se zamítnutím developerského projektu v Mrkvičkově ulici.  Pan místostarosta Marek o tom zaníceně napsal v květnovém čísle Řepské sedmnáctky.

Všechny důvody, které jsou v článku uvedeny, jsme zmiňovali už v petici proti stavbě bytového domu Laudova. V našem případě však zůstaly nevyslyšeny.

Pan Marek zde např. tvrdí, že lokalita Mrkvičkova není v žádném případě dopravně připravena, aby zvládla staveništní dopravu vedenou ulicí Šímova…

  • Kolem ulice Šímova, ležící asi třicet metrů od Plzeňské ulice, téměř nikdo nebydlí. Pouze na začátku a na jejím konci se v blízkosti nalézají dva bytové domy – jaký kontrast s naší ulicí, jež vede dokonce kolem školy!

Během výstavby není jakkoli zajištěna ochrana obyvatel bydlících zejména v domě 1043-44…

  • Znamená to snad, že my obyvatelé, co žijeme v okolí Laudovy ulice, jsme občané druhé kategorie, kteří si nezaslouží ochranu?

Přitom v projektu Mrkvičkova jde z velké části o rekonstrukci stávajících objektů – přestavba hotelu na bytové domy. Tímto chceme upozornit na rozdílnost v posuzování developerských projektů v Řepích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *